tr | en

IPA - Uluslararası Pilot Akademisi

 Hakkımızda

 

Günümüzde dünyada birçok sektörden farklı olarak havacılık sektörü yıllık %12 oranında büyümeye devam etmektedir. Büyüyen sektörle birlikte her geçen gün pilot ihtiyacı da artmaktadır. Boeing firması tarafından 2015 yılında yaptırılan bir araştırmaya göre önümüzdeki 20 yılda dünyada yeni 550.000 pilota ihtiyaç duyulacağı tahmin edilmektedir.

Durum Türkiye’de daha farklı bir özellik arz etmektedir. Türkiye’de pilotların başka ülkelere gitmesi, emeklilik gibi farklı nedenlerle firmalar her gün ortalama bir pilot kaybetmektedir.

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla İstanbul hiç kuşkusuz dünya hava taşımacılığının önemli noktalarından biri haline gelecektir. Başta THY, Sunexpress ve Pegasus olmak üzere havayolu şirketleri her yıl filolarına yeni uçaklar katarak büyümeye devam etmekteler. Bu da her yıl Türkiye’nin 1500-2000 civarında yeni pilota ihtiyacı olması manasına gelmektedir.

Türkiye’de toplamda tüm uçuş okulları her yıl 400-450 civarında mezun verebilmektedirler. Avrupa ve Amerika’da eğitim alan öğrenci sayısı ise yıllık 500 civarındadır. Bütün bunlar dikkate alındığında önümüzdeki beş yılda iyi eğitim almış İngilizcesi olan pilotların iş bulma diye bir kaygıları olmayacaktır.

Bu gerçeklerden hareketle Havacılık ve Uçuş Eğitimleri konusunda uzun yıllar çeşitli kademelerde görev yapmış uzmanlar, yurtdışı eğitim danışmanlık alanında deneyimli akademisyenler ve iş dünyasından profesyonellerle birlikte Türkiye’nin artan pilot ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla PROTİM GRUP bünyesinde IPA-International Pilot Academy altında toplanmış bulunuyoruz.

 

Vizyonumuz

Havacılıkta farklı bakış açısına, tecrübeye ve uzman kadroya ihtiyaç olduğu her anda akla ilk gelen şirket olmak ve güvenilir çizgimizle sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmektir...

 

Misyonumuz

Yenilikçi çözümlerle hizmet sunduğu herkese değer katan, gelişimi yakından takip eden, şeffaf, güvenilir, çözüm odaklı, doğru çözüme en kısa zamanda ulaşabilen, hızlı rekabet koşullarına uyum sağlayan tecrübeye dayalı yüksek kaliteli hizmetler sunan bir danışmanlık şirketidir.

 

Değerlerimiz


Güven
Şirketimizin en önemli değeri Güven’dir. Şirketimiz dürüstlük ilkesini benimsemiş personellerden oluşur. Çalışmalarımızda, şeffaflığımızla güven verirken, çalışma sırasında edindiğimiz bilgilerin gizliliğini koruyarak da güven duygusunu perçinleriz. Yapabileceğimizin sözünü verir, verdiğimiz sözü zamanında tamamlarız.

Danışanlarımızın aklında herhangi bir soru işareti kalmaması için gerekirse tüm evraklarımızı, dokümanlarımızı danışanımızla paylaşır gerekirse fikir alışverişi yaparız.

İnanç
Sizleri, birlikte başaracağımıza inandırarak, aldığımız her sorumluluğu layıkıyla yerine getirmekteyiz.

Benimseme
Şirketimiz, danışanları ile birlikte yola çıkarken kendisini o şirketin bir personeli olarak görür ve şirketi kendi şirketi gibi benimser. Şirketimiz, çalışma sırasında danışan şirketin çıkarlarını gözeterek çalışır. Sorumluluklarımızın bilincinde sadece doğru işi yapmak için var gücümüzle çalışırız.

Yenilikçi ve İleri Görüşlü
Hızla değişen dünyada, hızla gelişen sektöre ayak uydurmak için yenilikleri takip eder, onları kendi bünyemizde uygularız.

Problemleri önceden fark ederek önlemlerimizi alırız. Adımlarımızı atarken her ayrıntıyı düşünür, problemlere karşı yaratıcı çözümler üretiriz.

Biz Bir Aileyiz
Uzman kadromuz tecrübelerini paylaşarak farklı bakış açılarıyla size yeni bir vizyon kazandırmak için çalışır. Aynı hedeflere, farklı yollardan giderek başarıyı paylaşmaktır aile olmak. Tüm kadromuzla bizim başarımız, sizin başarınız...