tr | en

İngilizce Yaz Kampı 2019
 New York Times’ın Editörlerinden Thomas L. Friedman “ The World Is Flat”, “Dünya Düz” isimli kitabında globalleşmeyi üç döneme ayırmaktadır. Dünyayı ilk dönemde imparatorlukların, ikinci dönemde ise uluslararası firmaların, üçüncü dönemi iyi yetişmiş, çaplı bireylerin şekillendireceğini ve kimin fazla başarılı bireyi varsa o ülkenin dünyada daha etkili olacağı tespitinde bulunmaktadır. Biz gelecekte Türk gençleri arasında global arenada etkili pozisyonlara gelecek çok değerlerin olduğunu biliyoruz. Fakat bugünde  böyle giderse yarında Türkiye’nin en büyük dezavantajını nesillerin İngilizceyi iyi bilmemeleri oluşturacaktır.

İngilizce yaz kampı programı ile amacımız; gençlerin yaz tatillerini İngilizce öğrenerek geçirmek, GLA Genç liderler Akademisi programıyla gençleri başarılı hayatlarla bir araya getirerek onların birikimlerinden yararlanmalarını sağlamak ve yapılacak sosyal sportif ve kültürel faaliyetlerle gençlerin sosyalleşmelerine katkı sağlamaktır.

Program boyunca her öğrenci 60 saat İngilizce okuma, yazma, dinleme ve gramer, 40 saat yabancı hocalar koordinesinde konuşma eğitimi alacaklardır. Programa lise eğitimi boyunca katılacak öğrenci, dönem içerisinde de oluşturacağımız takviye eğitimleri ile liseyi iyi derece İngilizce öğrenmiş olarak bitirecektir.

Proje birinci yılında İstanbul, ikinci yılında Avrupa ve üçüncü yılında Amerika ‘da olacak şekilde planlanmıştır. Üç yıl programa üst üste katılan bir öğrenci, dili öğrenmenin yanında başka ülke ve kültürleri tanıyarak global bir vizyon kazanmış olacaktır. Üç programda; otuz başarılı spor, sanat ve iş dünyası liderlerinden alınacak eğitim, gençlerin global dünyaya aktörler olarak yetişmeleri için önemli bir etken olacaktır.

Günümüzde aileler çocuklarının geleceği için birçok fedakarlığa katlanarak harcama yapmaktadır. Biz, International Summer Academy/İngilizce Yaz Kampı programının lisede okuyan ve gelecek vadeden gençler için yapılmış en iyi yatırımlardan biri olduğuna inanıyoruz. Proje ekibi olarak programın daha verimli geçmesi için elimizden geleni yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Programın başta öğrenciler olmak üzere bütün tarafların memnun olarak ayrıldığı bir program olması en büyük arzumuzdur.

Proje Ekibi